Pielgrzymka do Meksyku

do Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe

 

MEXICO-CITY - XOCHIMILCO - GUADALUPE -  TEOTIHUACAN - TULA - QUERETARO - MEXICO-CITY -  TONANTZINTLA - PUEBLA - JASKINIE CACAHUAMILPA - TAXCO - ACAPULCO - GUADALUPE - MEXICO-CITY

 

    w terminie: 15.01 - 25.01.2023 r.                               /11 dni/

 

1. Godz. 04:35 - odprawa bagażowa na lotnisku Okęcie w Warszawie. Godz. 06:05 wylot do AMSTERDAMU, przylot o 08:15, przesiadka, o godz. 14:30 wylot do Meksyku, lot trwa ok. 11 godz. 55 minut. Przylot do MEXICO-CITY o godz. 19:35 (czasu lokalnego, tzn. czas europejski + 7 godzin). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

 

2. Śniadanie. Zwiedzanie miasta MEKSYK - położonego na wys. 2240 m, na miejscu azteckiej XIV w. stolicy Tenochtitlan, powstałej na wyspach po środku słonego jeziora Texcoco. Hiszpanie pod wodzą Korteza w 1521 r. zdobyli i zburzyli azteckie miasto a jezioro osuszyli. Wzniesiono Katedrę, Pałac vice Króla, barokowe i neoklasyczne kościoły, klasztory i pałace - dziś stanowiące historyczne centrum, wpisane na Listę UNESCO. Zwiedzanie: Katedra WNMP, Msza św., Zócalo z Pałacem Prezydenckim (z zewnątrz); Muzeum Antropologiczne - jedna z najważniejszych na świecie kolekcji sztuki prekolumbijskiej. Po południu przejazd do dzielnicy „pływających ogrodów” XOCHIMILCO - zachowującej niegdyś powszechne, sztuczne wysepki ”chinampas”, na których uprawiano warzywa, kwiaty, kukurydzę. Przejażdżka kolorową łodzią po kanałach przy akompaniamencie muzyki i śpiewu mariachis. Kolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

 

3. Śniadanie. Przejazd do GUADALUPE - Sanktuarium, gdzie miały miejsce objawienia Maryi oraz znajduje się zostawiony na tilmie indianinowi św. Juanowi Diego 12 grudnia 1531 r. cudowny wizerunek Matki Bożej. Sanktuarium MB z Guadalupe odwiedza 18-20 milionów osób, co czyni je największym katolickim sanktuarium na świecie. Zwiedzanie: Stara i nowa Bazylika Matki Bożej z Guadalupe i wzgórze Tepeyac, połączone ze Mszą św.,  Wolny czas na zakup pamiątek. Przejazd do położonych w porośniętej agawami i nopalami dolinie piramid w TEOTIHUACAN, wg wierzeń prekolumbijskich „miejsca gdzie rodzą się bogowie”. Zwiedzanie: Piramida Słońca, Piramida Księżyca. Kolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

 

4. Śniadanie. Przejazd do TULI - stolicy cywilizacji Tolteków VIII-X w., ludów zamieszkujących rozległe obszary Mezoameryki, od środkowego Meksyku aż po Kanał Panamski, które zdołały stworzyć sieć miast, terenów rolniczych i ważnych ośrodków kultu m.in. boga Quetzalcoatla. Zwiedzanie strefy archeologicznej z piramidami oraz słynnymi posągami atlantów. Przejazd do QUERETARO - miasta, które odegrało znaczącą rolę w historii Meksyku, jednego z najpiękniejszych miast kolonialnych. Spacer po starówce: Klasztor św. Krzyża - wzniesiony w miejscu bitwy Indian Otomi w 1531 r. z wojskami Korteza, którą zakończyło cudowne ukazanie się na niebie znaku Krzyża św. i św. Jakuba Apostoła. Potem jeden z najstarszych ośrodków kształcenia misjonarzy w Ameryce. Msza Święta. Kolacja. Powrót do hotelu w mieście MEKSYK, nocleg.

 

5. Śniadanie. Przejazd malowniczą drogą w otoczeniu najsłynniejszych wulkanów Meksyku: Iztaccihuatl i Popocatepetl do stanu PUBELA. Wizyta w wiosce TONANTZINTLA w Kościółku Santa Maria Tonantzitla w stylu baroku indiańskiego. Przejazd do miasta PUEBLA - zwiedzanie najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku. Stare miasto jest wpisane na Listę UNESCO: Zócalo, Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP, Kościół św. Dominika z Kaplicą Różańca św., Targ Parian z wyrobami rzemiosła: oryginalna ceramika „Talavera”, wyroby ze skóry, miedzi, tekstylia i słodycze. Msza św. Kolacja i nocleg.

 

6. Śniadanie. Przejazd do stanu Guerrero, na teren Parku Narodowego Jaskiń Cacahuamilpa, położonego w górach Sierra Madre del Sur. Zwiedzanie JASKINI CACAHUAMILPA, należącej do najpiękniejszych na świecie, utworzonej przez podziemne rzeki: Chontacoatlan i San Jeronimo. W wąwozie prowadzącym do jaskinii można dostrzec drzewa kakaowca, drzewa fikowca amate oraz kwitące bromelie. Spacer 2 km podziemną trasą i podziwianie podświetlonych różnorodnych nacieków jaskiniowych o kształcie przypominających np. pielgrzymów, szopkę, parę zakochanych, butelkę szampana i wiele innych. Po południu przejazd do słynącego ze srebrnych wyrobów jubilerskich miasta TAXCO. Wjazd garbusami na punkt widokowy, z którego rozciąga się wspaniały widok na kolonialne miasto. Msza św. Kolacja i nocleg.

7. Śniadanie. Zwiedzanie TAXCO - położone na wys. 1727-1931 m n. p. m. miasto, o tradycjach górniczych. Od XVI w. w regionie wydobywa się złoto, srebro, ołów, miedź, cynk oraz występują złoża: andezytu, obsydianu i piaskowca, od lat 30-tych XX w. tutejsze wyroby jubilerskie rozsławił Wilhelm Spratling. Kolonialny rynek Taxco leży w miejscu dawnych sztolni, przy wąskich i krętych uliczkach tłoczą się białe domy kryte czerwoną dachówką z urokliwymi patio. Spacer po uliczkach oraz wizyta w barokowym Kościele św. Priscylii i św. Sebastiana - wzniesionym w XVIII w. przez wdzięcznego za życiową fortunę właściciela kopalni José de la Borda. Msza Święta. Czas wolny na zakupy w warsztatach oferujących wyroby ze srebra. Przejazd do ACAPULCO - słynnego kurortu nad Oceanem Spokojnym (Pacyfikiem) i możliwość kąpieli. Nocleg.

 

08. ACAPULCO - pobyt all inclusive. Plażowanie nad Oceanem z możliwością skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

 

09. Śniadanie. Do południa plażowanie w ACAPULCO. Późny obiad. Przejazd do miasta MEKSYK (bez kolacji) na nocleg.

 

10. Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej w GUADALUPE - zwiedzanie Sanktuarium. Msza Święta. Czas na modlitwę i ostatnie zakupy pamiątek. Kolacja w restauracji. Przejazd na lotnisko. Wylot ok. godz. 21:55. Lot powrotny do Europy trwa ok. godz. 10 godz. 10 min.

 

11. Przylot do Amsterdamu o godz. 15:05. Przesiadka. Wylot do Warszawy o godz. 21:30, przylot do Warszawy o 23:25.

 

Cena: 4800 zł + 1100 USD/os        grupa min. 30 osób 

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

- bilety lotnicze, opłaty lotniskowe, (limity: bagaż podręczny 12 kg, bagaż rejestrowany 23 kg),

- śniadania i kolacje wg programu, w hotelu w Acapulco all inclusive (śniadania, obiady i kolacje i drinki lokalne w cenie),

- noclegi w hotelach 4*; w Acapulco hotel 4* położony bezpośrednio przy plaży (lokalny standard),

- opieka polskojęzycznego przewodnika na całej trasie, opieka pilota z BP OLIMP, bilety wstępu,

- rezerwacja miejsc w kościołach lub w hotelach dla potrzeb codziennej Mszy Świętej,

- ubezpieczenie SIGNAL IDUNA KL 100000 €, NNW 15000 zł, bagażu 2000 zł.

 

CENA NIE ZAWIERA:

- obowiązkowe napiwki dla kierowcy i przewodnika meksykańskiego (30 USD/os.),

- dojazdu na/z lotnisko Okęcie w Warszawie,

- wycieczek fakultatywnych:

   rejs na Lagunę Coyuca 70 USD/os., wycieczka i rejs po Zatoce Acapulco i pokaz skoków z La Quebrada 60 USD/os, 

- dodatkowych polis ubezpieczeniowych (dla chętnych, jednakże powinny być wykupione w dniu zawarcia umowy-zgloszenia):

- polisy ubezp. od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych - ok. 280 zł,  

- polisy ubezp. od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych lub z powodu choroby przewlekłej ok. 445 zł/os.,

- polisy ubezp. od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych, choroby przewlekłej, lub SARS-COV ok. 590 zł/os.,

- polisy od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych, choroby przew., SARS-COV, kwarantanny ok. 680 zł/os.,

- kosztów ewetualnych testów na Cov-19, na razie nie są wymagane (08.07.2022),

- dopłaty do pokoju 1 os. 350 USD.

 

W Meksyku nie ma możliwości rezerwacji pokoi 3 os.

 

Zapisy u ks. Edmunda Borycy, tel: 883 555 550 lub BP w Olimp, tel: 81 743 76 28, 695 938 110.

Zapisy tylko z zaliczką 2000 zł + 100 USD/os., wpłata 1000 USD do 10 września b.r, dopłata 2800 zł/os do 30 listopada b.r.

 

UWAGA: W razie rezygnacji uczestnika do 102 dni przed wylotem linie lotnicze potrącają 500 zł/os., od 101 do 32 dni przed wylotem potrącenie wynosi 1500 zł/os., od 31 dnia przed wylotem potrącenie wyniesie za pełen bilet lotniczy ok. 4200 zł + koszty zamówionych świadczeń w Meksyku. W razie znalezienia osoby na swoje miejsce, zamiana lub korekta imienia i nazwiska do dn. 03 stycznia 2023 r. jest bezpłatna. Po tym terminie wystawiane są bilety, wystawione bilety są bezzwrotne. Zmiany są niemożliwe, bilet przepada a linie obciążają za pełen koszt zamówionego biletu. Cena biletu może ulec zmianie

w zależności od cen paliw, sytuacji gospodarczej na świecie. 

 

Uczestnicy powinni posiadać PASZPORT WAŻNY MIN. 6 MIESIĘCY ponad okres trwania pielgrzymki. Kapłani powinni dostarczyć do BP OLIMP czytelny skan ważnej legitymacji kapłańskiej lub celebretu, a następnie zabrać oryginał ze sobą na pielgrzymkę. Uczestnicy powinni dostarczyć xero/skan paszportów do organizatora lub do BP OLIMP, ul. Kościelna 5/lok. 4 najpóźniej do 10 grudnia 2022 r.

 

Z uwagi na znaczny koszt pielgrzymki, osobom niepewnym co do swoich planów życiowych i zdrowotnych zalecamy rozważenie zakupu ubezpieczenia od rezygnacji, którego koszt wynosi ok. 280-680 zł. Polisa powinna być wykupiona i opłacona w dniu podpisania umowy-zgłoszenia udziału w pielgrzymce.

 

Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami o podróżach do Meksyku 

Biuro Podróży "OLIMP" Anna Kawka
ul. Kościelna 5/lok. 4, 20-307 Lublin, Poland
NIP: 713-261-23-01, REGON: 385-016-400
phone: +48 81 743 76 28, mobile: +48 695 938 110
www.olimp.lublin.pl, e-mail: travel@olimp.lublin.plŚwięta

Środa, IV Tydzień Wielkiego Postu
Rok A, I
Dzień Powszedni

Sonda