Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę "Szlakiem Pierwszych Piastów". Termin pielgrzymki: 23 - 26 sierpnia.

Program pielgrzymki:

Trasa: Poznań - Lednica - Ostrów Lednicki - Pola Lednickie - Gniezno - Wrocław - Trzebnica

 

w terminie: 23 - 26 sierpnia 2021 r.                                    /4 dni - autokarem/

Program:01/ - Zezulin - zbiórka o godz. 07.00 - przejazd w stronę Wielkopolski do Poznania - zwiedzanie: Ostrów Tumski - ostatnia wyspa na Warcie w Poznaniu, Archikatedra św. Piotra i Pawła, Złota Kaplica - miejsce pochówku Mieszka I i Bolesława Chrobrego, Stary Rynek z kamieniczkami budników i ratuszem, wolny czas na degustację rogali św. Marcina - obiadokolacja - nocleg

02/ - Poznań - śniadanie - przejazd do Lednicy - zwiedzanie: Muzeum Pierwszych Piastów - rejs na wyspę Ostrów Lednicki - domniemane miejsce chrztu Mieszka I w 966 r. - przejazd na Pola Lednickie - przejście przez „Bramę Rybę” - przejazd do Gniezna - pierwszej stolicy Polski, miejsca zjazdu gnieźnieńskiego w 1000 r., Wzgórze Lecha, Katedra NMP i św. Wojciecha, patrona Polski, Drzwi Gnieźnieńskie z historią męczeństwa św. Wojciecha, Trakt Królewski - powrót - obiadokolacja - nocleg

03/ - Poznań - śniadanie - przejazd do Wrocławia - zwiedzanie pieszo z przewodnikiem: Ostrów Tumski, Archikatedra św. Jana Chrzciciela, Zakład im. Ossolińskich, Uniwersytet Wrocławski z barokową aulą i wieżą widokową, Rynek, Stare Jatki, Kościół św. Elżbiety, rejs statkiem po Odrze - panorama miasta od strony rzeki - obiadokolacja w restauracji w centrum - nocleg

04/ - Wrocław - śniadanie - przejazd do Trzebnicy - miasta uzdrowiska, położonego na skraju Lasu Bukowego i pośród Wzgórz Trzebnickich - zwiedzanie: Bazylika św. Jadwigi i św. Bartłomieja - najstarsze sanktuarium na Śląsku, związane z życiem, działalnością i miejscem pochówku księżnej św. Jadwigi Śląskiej - przerwa na pyszną kawę i ciasto w Kawiarni u św. Jadwigi, prowadzonej przez Siostry Boromeuszki - wyjazd powrotny do Zezulina - przyjazd we wczesnych godzinach wieczornych.

Cena: 795 zł/os              (grupa min. 30 os.)

Cena obejmuje opłaty za:- przejazd autokarem (wyposażonym w klimatyzację),- 2 noclegi w Domu Pielgrzyma w Poznaniu, pokoje 2 i 3 os. z łazienkami,- 1 nocleg w Domu Pielgrzyma we Wrocławiu, pokoje 2 i 3 os. z łazienkami typu studio (na 2 pokoje wspólna łazienką),- wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje,- ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NWI (10.000 zł), NWS (10.000 zł),- składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (2 zł/os),- sładka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (2 zł/os),- zestawy słuchawkowe tour guide, opiekę pilota.

Cena nie obejmuje opłat za:- bilety wstępu, przewodników lokalnych, rejs i przeprawa statkiem, razem ok. 150 zł/os. (należy wpłacić pilotowi),- napoje do obiadokolacji,- dopłata za pokój 1 os. 75 zł.

Zbiórka: godz. 07.00 rano, przy Kościele św. M.M. Kolbe w Zezulinie.Zapisy tel. 883 555 550 lub 695 938 110.

Zapisy tylko z wpłatą pełnej kwoty 795 zł/os. do wyczerpania miejsc.Wpłaty na konto 29102031470000850201439736, PKO BP S.A. I Oddz. Lublin, dopisek: Poznań 23-26.08.2021 r.

Każdy uczestnik powinien posiadać ze sobą ważny dowód osobisty, wygodne obuwie sportowe, odzież dostosowaną do zmian pogody, maseczki i środki do dezynfekcji rąk. Studentów, emerytów, rencistów, os. niepełnosprawne, właścicieli Kart Dużej Rodziny prosimy o zabranie legitymacji; niektóre obiekty udzielają zniżek na bilety wstępu.

 

 

 

 

Szczegóły znajdziemy również na stronie : www.olimp.lublin.pl 

Święta

Piątek, II Tydzień zwykły
Rok C, II
Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męcz.

Sonda